Bugun...
SON DAKİKA

DEMİRKOL'DAN STADYUM İLE İLGİLİ MÜJDE

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, kentte yaşayan ve şartları sağlayan emeklilere planladıkları destek projesi hakkında bilgi verdi. Sosyal belediyecilik alanında birçok belediyeye örnek olacak olan çalışmada ‘Emekli Kart’ sahibi olacak emeklilerin su ve atık su ücretlerinden yüzde 50 indirimli yararlanması planlanıyor.
 Tarih: 18-02-2024 00:16:55

DEMİRKOL'DAN STADYUM İLE İLGİLİ MÜJDE

DEMİRKOL'DAN STADYUM İLE İLGİLİ HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol Bolu pazarını ziyaret edip pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinledi. Esnafa hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulunan Demirkol, Bolu Pazarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Kapalı pazar yeri ile ilgili projelerinin detaylarından bahseden Demirkol, “Biz her gün Bolu’nun farklı yerlerinde açılan pazarlarımızı geziyoruz, esnafımızı dinliyoruz, vatandaşlarımızı dinliyoruz. Hem pazar yeri esnafının hem de vatandaşlarımızın bizden isteği her tarafı kapalı üşümeyi engelleyecek, alışveriş yapan vatandaşlarımızın da konforunu sağlayacak bir alan. Biz de kapalı pazar yeri çalışmalarımızı projelerimize ekledik.  İnşallah Bolumuzda vatandaşlarımızın huzurla ve güvenle alışveriş yapabilecekleri, esnafımızın da rahatlıkla gün içerisinde tüm ihtiyaçlarını giderebilecekleri pazar yerleri planlıyoruz. 4 tarafı da kapalı olsun istiyoruz ve bu alanları diğer günlerde de farklı etkinlikler için kullanalım istiyoruz. Bu bağlamda kapalı pazar yeri çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de burada coşkuyla vatandaşlarımız bizleri karşıladılar, esnafımız karşıladı, genelde sıkıntıları var, notlarımızı aldık inşallah 31 martta belediye başkanlığı görevi hasıl olursa hızlıca bu konuları çözeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

“Önceliğimiz stadyum yatırımını Bolu’ya getirmek”

 

Bolu’ya yapılacak yeni stadyumla ilgili olarak Gençlik Spor Bakanlığı ile olumlu görüşmeler gerçekleştirildiğini ifade eden Demirkol, “Stadyum Bolu'nun bir ihtiyacıdır, fakat stadyum maliyeti belediyenin bütçesi içerisinde yapılabilecek durumu çok fazlasıyla geçmiştir. Hem belediyenin bütçesi son dönemlerde ciddi bir sıkıntı içerisinde. Biliyorsunuz belediyeye ait birçok arsamız satıldı. Belediyenin ciddi bir maddi sıkıntı içerisinde olduğunu görüyoruz ama biz inşallah hem bunları toparlayacağız hem de kendi belediyemizin imkanlarını vatandaşlarımız için kullanırken stadyum gibi büyük yatırımları da inşallah bakanlıklarımıza yaptıracağız. Bu nokta Gençlik Spor Bakanlığımızın olumlu geri dönüşleri oldu ve stadyumumuzu Bolu'ya kazandıracağız. Stadyumun yeriyle ilgili vatandaşlarımızla, esnafımızla yapmış olduğumuz anketlerimiz ve çalışmalarımız var. Projemiz ete kemiğe büründüğünde de yine vatandaşlarımızla, esnafımızla istişare edeceğiz. Bir grup vatandaşımız ve esnafımız stadyumun başka bir yere yapılması noktasında görüşlerini bildiriyorlar. Bazı vatandaşlarımız, esnaflarımız anketlerde yerinde kalıp yerinde revizesini istiyorlar. Bu bağlamda yine onların da en güzel şekilde fikirlerini alarak bu stadyumunun öncelikle yatırımının Bolu'ya gelmesini, geldikten sonra hızlıca istişare kültürüyle ve şehir planlamacı komisyonumuzla birlikte bunun yerine çalışacağız. Ve en doğru kararı yine halkımızla, komisyonlarımızla, istişare heyetlerimizle ve belediye meclisimizle karar vereceğiz.” dedi.

 

“Emekli kartla Bolu’da emeklilerimiz huzura kavuşmuş olacak”

 

Belediye başkanı olunca emekliler için yapılacak çalışmalar hakkında açıklamalar yapan ve emekli kart müjdesini veren Demirkol, “Emekliler şu anda en önemli hassasiyet gruplarımızdan biri. Son dönemde emeklilerimizle ilgili belirli iyileştirmeler çalışılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da bununla ilgili emeklilerimize farklı zamanlarda farklı iyileştirmelerle ilgili müjdelerde bulunmuştu ama bunların geliştirilmesi gerektiği noktasında da  hem Cumhurbaşkanımız hem de bakanlıklarımız tarafından açıklamalar devam ediyor. Emekliler ile ilgili çalışmalar Ankara’da devam ederken bizde belediye olarak emeklilerimize birçok proje düşünüyoruz. Bir kere öncelikle emekli kart planlıyoruz. Emekli kartla emeklilerimizin Bolu içinde, Bolu Belediyesine ait işletmelerde % 75- 80’e varan indirimlerden faydalanmasını istiyoruz.

 

İkinci olarak 65 yaş üstünde biliyorsunuz ulaşım ücretsiz. Fakat 65 yaş altı emeklilerimizde ulaşımla ilgili tamamen hatları ve taşımacıları bizim sponsor edeceğimiz ücretsiz taşımaya geçmek istiyoruz. Ayrıca su faturası anlamında emeklilerimize yine % 50’ye varan indirimlerle, ihtiyaç sahibi emeklerimizden de hiç fatura su faturası almama noktasında bir çalışmamız sürüyor. Biz emeklilerimizin giderini azaltacak, su faturasında, emlak vergilerinde, belediyenin tesislerinde ki kullandıkları ve faydalandıkları alanlarda ciddi indirimler yapmayı planlıyoruz ve emekli kartla Bolu'da onların konforuna maddi giderlerine katkı sağlayıcı bir sisteme geçmek istiyoruz. Emekli kartla inşallah Bolu’da emeklilerimiz huzura kavuşmuş olacak.” ifadelerini kullandı.

  Bu haber 189 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
  YAZARLARIMIZ
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Henüz anket oluşturulmamış.
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI