Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin kurulmasının ardından, kabinedeki bakanların yardımcılıklarına kimlerin getirileceği merakla bekleniyordu. Yeni bakan yardımcılarının atanmasına ilişkin karar bugün (22 Haziran 20223 Perşembe günü) yayınlanan Resmi Gazete’de yayınlandı.

Atamaları yapılan Bakan Yardımcıları arasında 1’i Geredeli, 1’i Yeniçağalı, 1’i Dörtdivanlı olmak üzere 3 Bolulu isim yer aldı.

Geredeli Ahmet Berat Çonkar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı oldu

24. – 25. – 26. ve 27. dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Ahmet Berat Çonkar

Aslen Geredeli olan Çonkar, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için çalışacak ekibinde şahsıma Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığı görevini tevdi eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hürmetlerimi sunuyorum. Bakanımız Alparslan Bayraktar ile enerjide ülkemizi yeni hedeflere ulaştırmak için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yeniçağalı Huzeyfe Yılmaz Sağlık Bakan Yardımcısı oldu

Huzeyfe Yılmaz

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı ve Tarım Kredi Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Yeniçağa doğumlu Huzeyfe Yılmaz, Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Dörtdivanlı Veysel Tiryaki Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı’na yeniden atandı

Veysel Tiryaki

7 Nisan 2022 tarihinden beri Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Veysel Tiryaki, bu göreve yeniden atandı.

 

detail-photo-fancybox-1detail-photo-fancybox-2detail-photo-fancybox-3